SILA V NÁS

AKO NEUROCHIRURG ODHALIL ZÁHADY MOZGU A TAJOMSTVÁ SRDCA…Kniha, ktorú som si prečítala už dávnejšie. A teraz som tento príbeh zažila aj reálne. V tejto chvíli už nie je dôležitý ten skutočný príbeh, ale to, čo je jeho odkazom.Dobre vieme, ako to je – telo odmietne službu, ak ho dlhodobo prehliadame – ak ho berieme ako niečo samozrejmé…

No koľkí z nás ho naozaj počúvajú? Hlava zavelí a my konáme. A srdce? To veľakrát ignorujeme !

Učíme deti, že klamať sa nemá, že sa máme správať slušne, že nemáme ubližovať… alebo teda, buďme pozitívni, že máme hovoriť pravdu.A keď ju dieťa povie, dostane odpoveď: „nebuď drzý, nesťažuj sa, nevymýšľaj!“ A čo keď sa telo, srdce, mozog búri? Ako to odhaliť?Čo je pravda? Kde je pravda? Kto má pravdu?

„Niekedy musíme prestať premýšľať o tom, čo by sme mali povedať a iba zo seba dostať, čo nám leží na srdci,“ povedala v menovanej knihe jedna múdra žena.

Uvoľniť to – len to proste pustiť. To sa ľahko povie, no… sťažovať sa nemá, ohovárať tiež nie. Máme pozitívne myslieť a dieťa je zmätené: „Ja cítim bolesť, ja cítim smútok… je to zlé???“

Nie – je to pocit! A pocity sú pestré. Čo je pre niekoho neznesiteľná bolesť, je pre iného len niečo nepríjemné. Čo je pre niekoho smutné, je pre iného normálne.

Dovoľme si byť. Dovoľme pocitu byť!

Je tu – prišiel pre niečo. Odovzdať nám posolstvo. My nie sme stroje – my sme bytosti a máme krásne pestré vlastnosti, emócie, schopnosti. A predovšetkým seba!

Seba? To treba? Robím si trošku srandu, ale deti a dospelí veľakrát hľadajú, hľadajú a hľadajú útechu, pochopenie, riešenia nie u seba, ale vonku! Bažia po rôznych komplikovaných teóriách, obdive za ich výkon. A pritom nechápu jednoduchú vetu: „Začni sa mať rád!“

Mozog a srdce => Myslieť a cítiť 

Vieme to zosúladiť? Vytvoriť súlad myšlienok a pocitov? Keď sa nám to podarí, začnú sa diať zázraky. Mozog koná podľa nastavených programov. Srdce podľa vnútornej múdrosti.

Poznáte písmená srdca? 

SDVOVPISLL 

Súcit, Dôstojnosť, Vyrovnanosť, Odpustenie, Vďačnosť, Pokora, Integrita, Spravodlivosť, Láskavosť, LÁSKA

Tieto sú zo spomínanej knihy od Dr. Jamesa R. Doty.

Ja si myslím, že každý si môže vymyslieť svoju kombináciu. Dôležité je, aby ste sa každý deň cez ne spájali so svojím srdcom. Láska lieči, láska spája.

A to je dôležité si uvedomiť – že všetci sme prepojení. Cítim súcit, súcitím, cítim lásku, ľúbim… Sila aj krehkosť je v nás.

A tu je to – SILA a krehkosť – čo je ešte vnútorná sila, múdrosť a čo už je iba Duracellko? Vymeníš baterky a ideš!

Zažila som lekára, ktorý počúval srdcom a srdcom naordinoval aj liečbu.

POKOJ!

Pokoj však neznamená – ničnerobenie. Pokoj je vnútorné nastavenie!

A to je to, čo učíme aj deti v našej ŠKOLE INTUÍCIE – byť okom hurikánu.

V strede hurikánu je tzv. „oko hurikánu“ – MIESTO POKOJA.

Preto meditujeme, učíme sa uvoľniť telo, načúvať jeho signály, preto sa učíme o aure, techniky dýchania a zvládania emócií…Nie preto, aby sme sa od iných odlíšili, ale práve preto, aby sme sa k sebe priblížili a na okolitý svet naladili.

A ako som sa sama už viackrát presvedčila – telo je veľmi múdre. Pokiaľ s ním komunikujeme, je naším sprievodcom, pokiaľ ho ignorujeme, štrajkuje. Prosto a jednoducho zakaždým s nami komunikuje a učí nás ísť správnym smerom.

Blog napísala Anna Bučič, lektorka Školy intuície

OLYMPUS DIGITAL CAMERA