ČO PRINÁŠA ŠKOLIČKA INTUÍCIE NAŠIM DEŤOM A ICH RODIČOM

Cieľom našej školičky je napomôcť harmonickému rozvoju detí. Sprevádzame ich pri odhaľovaní ich vlastných skrytých schopností a potenciálu. Deti sa postupne učia spoznávať svoje vnútro, uvedomia si samých seba a neuveriteľné možnosti a schopnosti človeka. Samozrejme, všetko súvisí s ich rozhodnutím a ochotou rásť a objavovať.Vieme predsa, že: Nestačí len niečo vedieť, ale treba to aj použiť. Nestačí len chcieť, treba to aj robiť.“ (J.W.Goethe) Kto to pochopí a vydá sa s nami na dobrodružnú cestu k sebe – začne sa baviť a uživať si dary, ktoré mu používanie jednoduchých techník prinesie.Naša ponuka je pestrá a čo sa komu osvedčí, môže si zaviesť do svojho života samozrejme sám. Pár pravidelných minútiek vnesie do života viac energie, menej stresu a väčšiu harmóniu.Teória ani jedno vyskúšanie náš život zásadne nezmení – vlastné pravidelné praktikovanie áno. Zo skúseností totiž vieme aj to, že: Dovtedy sa ti to bude zdať nemožné, pokým to neskúsiš sám.“ Kto má rád výhovorky – tak sa bude vyhovárať a zostane pri domnienke, že to nefunguje.Kto si čosi osvedčí, ten sa sám presvedčí a s radosťou zdieľa svoje nádherné zážitky so sebou samým.

Aha – napríklad takéto:

 • Intuícia sa mi akosi viac “pletie” do života … stáva sa mi, že keď niečo čítam alebo pozerám film, či iné aktivity – viem, čo sa stane v ďalšej scéne a pod. Celkovo viem viac predvídať (napr. kto bude môj súper v zápase, že odpadne hodina…)
 • Uvedomujem si sama na sebe, že lepšie vnímam intuíciu, lepšie zvládam emočné situácie, cítim väčší duševný pokrok vo všetkom. 
 • Naučil som sa spoznávať nové krásne veci, ktoré nám pomáhajú mať krajší život. Mohli sme sa pýtať a skúšať veci, a tým zisťovať nové schopnosti nášho nového ja. Páči sa mi, že si pomáhame, učíme sa jeden od druhého, delíme sa o svoje nápady, a tak si môžeme na každú vec vytvoriť svoj nový názor. 
 • Cítim väčší pokoj, aj rozvahu v živote, aj v stresových situáciách. Viac rozumiem samej sebe, aj sa viem ukľudniť a aj si viac verím, mám pocit, že som zapracovala aj na svojej sebaláske. Pozitívne sa mi vylepšilo vnímanie. Celkovo všetky techniky na zlepšenie života mi pomáhajú v rôznych situáciách.
 • V škole som si zlepšila známky (odvtedy čo robím rôzne cvičenia, ktoré sme sa naučili – hlavne finger gym), viem lepšie predvídať situácie…lepšie sa viem dostať do stavu BYTIA …ľudia, čo ma poznajú hovoria, že som sa zmenila, že je zo mňa lepší človek a že sú radi, že aj im robím deň lepším.
 • Začal som si viac plniť povinnosti a sám sa učiť …
 • Naučil som sa koncentrovať, vnímať iných ľudí a porozumieť im.
 • Som viac vďačná …myslím pozitívne, meditujem a tak 
 • Naučil som sa rozhodovať sám za seba, napr. som sa sám rozhodol zmeniť školu, rodičia s tým súhlasili, prestúpil som a zlepšili sa mi známky…
 • Viem sa viac sústrediť, som viac upokojený, som šťastnejší a vďačnejší .

Krásne, však? Individuálne a autentické Preto odporúčame vstupovať do našej školičky intuície otvorene, t.j. nefixovaní na jediné možné očakávania… s dôverou, že všetko príde v správny čas. Samozrejme pričiniť sa o to musí každý sám. Znova použijem citát slávnych: Definícia bláznovstva je robiť stále to isté a pritom očakávať iný výsledok.“Takže áno, zmena príde… aj očakávania či túžby sa naplnia – musíme tomu však napomôcť vierou, dôverou, pravidelným skutkom, s čo najmenším odporom.Lebo keď veci nerobíme alebo príliš na výsledok tlačíme, sami sa od cieľov namiesto približovania vzďaľujeme…A keď otvorene prijímame, začnú sa diať skutočné „zázraky“ – napríklad takéto – napísali ich rodičia našich intuitívcov:

 • Za najväčší prínos považujem, že chápe, že existujú aj veci medzi nebom a zemou a nielen to, čo vidíme a počujeme. Viac verí svojim schopnostiam. Veľmi si cením, že robíte túto prácu a sprostredkujete tieto informácie.
 • Uverila, že je tu veľa čarovného okolo nás, lebo v klasickej škole postupne začala zabúdať na to.
 • Začala sa pokojnejšie správať a jemnejšie reagovať – hlavne na brata, ktorý ju dokáže neskutočne nahnevať.
 • Vníma situácie nielen zo svojho pohľadu, ale aj z pohľadu iných, vciťuje sa.
 • Dopredu vie, čo sa stane, zlepšil sa v matematike, je viac otvorený a zdieľa.
 • Mne sa môj syn javí ako oveľa samostatnejší, vedomý si svojich rozhodnutí. Nevidí problém, ale rieši situácie, ktoré vznikajú a musím povedať, že často s ľahkosťou. čo ma niekedy “vytáča” a potom zistím, že má pravdu…
 • Max zmena – väčší pokoj, rozhodnejšia, vie vyjadriť svoj názor, stáť si za ním. Začala oceňovať svoju originalitu a páči sa sama sebe – to je úspech !!! Je istejšia.
 • Zistila, že sa dá rozhodovať aj inak ako rozumovo a častejšie situáciu naciťuje. Uvedomuje si, čo vyvolávajú jej reakcie ….
 • Dcérka sa začala viac pýtať otázky na veci, ktorým nerozumie. Nehanbí sa spýtať.
 • Keď sa nahnevá, využívame relaxačné techniky…
 • Vedia lepšie vyjadriť svoje pocity, vydať zo seba emócie, najmä negatívne (smútok, obavy). Zlepšenie vzťahu brat – sestra.
 • Hlavne väčšia koncentrácia a pokoj, vie viac dôverovať intuícii, nenecháva sa tak ovplyvňovať náladami druhých.
 • Začala pomenúvať niektoré situácie pravými menami. Keď jej niekto klame, alebo sa ju snaží manipulovať – hneď reaguje a nenechá sa – povie dotyčnému, že vie presne o čo ide a čo sa snaží dosiahnuť, a že s tým nesúhlasí.
 • Hlavne sa nám zlepšila pamäť, nezabúda úlohy, “nervičky” vieme lepšie zvládať.
 • Lepšia koncentrácia, vnímanie situácií, väčšia otvorenosť. spokojnosť, sebaistota.
 • Zmena v postoji na život – iný pohľad na svet, pokojnejší prístup.
 • Najväčší pokrok uvedomenie “sám si tvorím realitu” – uvedomujú si to síce až “po akcii”, ale stále viac a hlavne to vidia v okolí na príkladoch a vedia to rozobrať a prirovnať k ich situáciám.
 • Zmena uhla pohľadu na život, otvorenie sa, prijímanie. Zistenie, že som to JA, čo si tvorí život a som zaň zodpovedná. 

Ďakujeme VŠETKÝM – malým aj veľkým za dôveru a za krásnu CESTU … s Vami kráčame, učíme sa a rastieme. PREČÍTAJTE SI VIAC O ŠKOLE INTUÍCIE PRE DETI Anna Bučič, lektorka ŠKOLY INTUÍCIE®