VIDEOKURZ SVETLÚŠIK

na rozvoj intuície a videnia bez očí

CD-ROM s technikou videnia bez očí 

 

Podľa názorov vedcov využívame z kapacity nášho mozgu len 4 - 8 % jeho potenciálu. Bude takáto efektívnosť stačiť v prebiehajúcej informačnej revolúcii našim deťom na to, aby sa uplatnili a zariadili si šťastný život?

Všestranný rozvoj našich detí býva najčastejšie blokovaný pevne ukotvenými názormi, ktoré sme im do podvedomia vkladali najskôr my, rodičia, a neskôr učitelia a spoločnosť.

 • Ako sa zbaviť tých presvedčení, ktoré brzdia ich rozvoj?
 • Ako aktivovať pasívne centrá mozgu a prebudiť jeho ďalšie schopnosti, ktoré zabezpečia našim deťom zmysluplný a úspešný život?
 • Ako podporiť ich intuíciu - ďalšiu cestu získavania informácií zo zdrojov, ktoré sú zaručene pravdivé?

Chceli by ste svojim deťom odovzdať výnimočný zážitok a otvoriť hranice ich možností s technikou videnia bez očí?

VÝROKY RODIČOV PO ABSOLVOVANÍ KURZU

Aké zmeny vypozorovali rodičia u svojich detí po absolvovaní kurzu Svetlúšik?

 • Videnie bez očí
 • Zvýšenie sebadôvery
 • Zlepšenie koncentrácie
 • Schopnosť predvídať
 • Schopnosť preciťovať
 • Nájdenie stratených predmetov
 • Zvýšenie počtu správnych rozhodnutí
 • Zlepšenie dyslexie
 • Zlepšenie tvorby hry v kolekt. športoch
 • Vykrývanie úderov karate
 • Zlepšenie predstavivosti
 • Zvýšenie empatie
 • Nový vzťah k prírode
 • Zlepšenie orientácie v priestore
 • Zlepšenie výsledkov škole
 • Pocit výnimočnosti
videnie bez očí

OBSAH BALÍČKA SVETLÚŠIK:

- CD-ROM Inštruktážne video Svetlúšik

Základné inštrukcie pred začiatkom tréningu, inštruktážne video, prílohy k výuke, manuál s textami. CD-ROM je určené na prehrávanie na počítači

- Nepriehľadná maska MINDFOLD

- Sada farebných fólií

- SKYPE  konzultácia v trvaní 1 hodiny 

 

 

VÝHODY VIDEOKURZU

Ak si kúpite Svetlúšika vo forme inštruktážneho videa, tak v balíčku nájdete všetky potrebné pomôcky a môžete s výukou môžete okamžite začať. V pohodlí domova a tempom, ktoré vyhovuje Vám a Vášmu dieťaťu, môžete postupovať lekciu za lekciou. Podľa schopností dieťaťa môžete postupovať dopredu alebo sa podľa potreby vracať k jednotlivým lekciám. V prípade akýchkoľvek otázok alebo nejasností máte k dispozícii bezplatnú skypovú konzultáciu v trvaní 1 hodiny, na skype adrese lubicadivali. Nespornou výhodou kúpy inštruktážneho videa je aj to, že môžete naučiť túto techniku aj ďalších Vašich potomkov a môžete to robiť vtedy, keď sa im bude chcieť a budú mať na učenie tú správnu náladu a motiváciu.

 • Chcete posunúť hranice svojich možností a už nikdy nežiť obmedzený život v krabici stereotypu?
 • Chcete pomôcť svojim deťom rozvinúť sa na harmonickú osobnosť, ktorá bude môcť využívať svoj plný potenciál?
 • Chcete naučiť svoje dieťa technike videnia bez očí a získať tým pre svoje dieťa výhody, o ktorých hovoria ostatní rodičia?

CENA VIDEOKURZU : 120 Eur    

Vaše osobné údaje (meno a e-mailová adresa) sú u nás v bezpečí a budeme (Iniciala s.r.o.) ich na základe vášho súhlasu spracovávať podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislatívy. Kontaktovaním nás mailom vyjadrujete svoj súhlas s týmto spracovaním potrebným pre zaslanie Videokurzu Svetlúšik a ďalších zaujímavostí, ktoré sa týkajú sebarozvoja a vedomej práce s deťmi. Svoj súhlas môžete kedykoľvek odvolať  kliknutím na tlačítko ODHLÁSIŤ v každom zaslanom e-maili.

PRE OBJEDNANIE napíšte mail na skola.intuicie@gmail.com. Do správy uveďte svoju poštovú adresu. Poštovné a balné 3,90 Eur.

ŠPECIÁLNE BONUSY K VIDEOKURZU získavate samozrejme tiežBONUS č.1

10% zľava na hru INTUITION.VISION

Hra pre celú rodinu, v ktorej trénujete intuíciu a pravú mozgovú hemisféru. Pomáha rozvíjať skrytý potenciál v každom veku

BONUS č.2

Zborníček intuitívnych cvičení na domáci tréning

Pripravili sme pre Vás inšpiratívny zoznam intuitívnych hier na doma. Samostatne je nepredajný.

 

Referencie

„Vie sa lepšie koncentrovať a hlavne pozorujeme , že už menej zaváha pri výbere… vie sa viac sústrediť na činnosti. Lesia je určite istejšia vo svojom rozhodovaní a z čoho ja mám nesmiernu radosť, už nehľadá svoje veci ,,blúdivo“ pol hodiny 😀 … vie presne, kde si čo nechala, kde má aké oblečenie, či hračku :-D. Zvláštnym spôsobom mi opísala, že sa v spánku učí /opakuje si matematiku a slovíčka angličtiny/, pričom sa jej so zatvorenými očami predstavujú pred ňou napísané príklady, alebo celé stránky z knihy… Ďalej mi opísala, že i keď má v spánku alebo pri prebúdzaní zavreté oči, vidí, či je už vidno alebo je ešte stále noc
Lesia Podobová
„Kristínka mi včera povedala, že v škole „veštila.“ Proste sa jej stalo niekoľkokrát počas dňa, že si niečo pomyslela a bolo to tak (napr. akú známku kto dostane, kde v kope je jej zošit a pod.). Vravela som jej, že sa jej to zrejme bude stávať častejšie, že si bude môcť viac veriť a spoľahnúť sa na tieto informácie, čo jej prídu.“
Kristínka Janíčková
„ … keď čítam rozprávku nahlas, moja dcéra tvrdí, že v tej istej chvíli vie, čo idem prečítať…. tvrdí, že číta spolu so mnou v mysli. Ale nie je to tak, že vie prečítať slovo, skôr ako ho vyslovím. Vraj je to v tej istej chvíli ako ozvena. V škole si občas skúša mimozmyslové vnímanie predpovedaním zadaní :). So zatvorenými očami vidí pohybujúce sa predmety v tieni, ale len keď sú blízko. Udáva, že vidí biele bodky.“
Lenka Rokošná
„Pýtala som sa v škole a Miško je koncentrovaný a kľudný na vyučovaní – pritom neviem, či si ho pamätáte, keď sme prišli na kurz – býva veľmi energický. Takže aj v tomto výborný pokrok. Úlohy si ako prvák robí sám a vie si aj nachystať do školy. Myslím, že vidí farby aj so zatvorenými očami . Rozhodne máme záujem o pokračovací kurz.
Miško Bučko
„Tento týžden jej začali tréningy karate, tak si zobrala okuliare a predviedla sa, tak fakt nechápali. Keď som ju sledoval na tréningu, párkrát som mal pocit, že súpera nevníma očami, ale napriek tomu vykryla úder…“
Viki Snopková
Saška sa po kurze veľmi ukľudnila, stúplo jej sebavedomie, vie sa omnoho lepšie zorientovať. Používam ju ako kompas v škole sa tiež veľmi zlepšila a hlavne je v pohode. Veci riešime bez stresovania. Úplne v pohode sa vie pohybovať, čítať, kresliť a vykonávať akúkoľvek činnosť v maske. Aj v intuícii sa zlepšila. Minule som odbočila na iný smer a bola som presvedčná, že idem dobre. Saša ma presviedčala, že idem zle, ja som si trvala na tom, že dobre. Bolo to mimo trasu, ktorú jazdíme, takže som ju nepoznala. Ona však vedela s istotou, že idem zle. Samozrejme ukázalo sa, že mala pravdu. Podobné veci sa nám často stávajú. Vidí veci akoby viac do hĺbky, má pochopenie pre ľudí, vníma súvislosti. Je to taký môj živý radar na ľudí.
Saška Bachratá

FAQ

 • Dá sa videnie bez očí využiť v praxi, na čo slúži deťom?
  V prvom rade si dieťa uvedomí, že schopnosti človeka ako takého sú obrovské. Týmto nadobúda vlastnú sebaistotu a sebahodnotu. Pri videní bez očí pracuje náš mozog v hladine alfa, čo je frekvencia bdelej prítomnosti, sústredenosti a zároveň uvoľnenia. Táto frekvencia mozgu je veľmi prospešná pre hlbšie vnímanie sveta a života. Do tejto hladiny sa snažíme dostať prostredníctvom meditačných alebo dychových cvičení. Podľa našich skúseností sa deti po absolvovaní tohto tréningu stali pokojnešie, sústredenejšie, majú lepšie výsledky v škole. Ďalšou obrovskou devízou tejto techniky je, že sa pri nej skokovo rozvíja intuícia. Deťom prichádzajú vnemy o živote, ktoré nemohli získať žiadnymi zmyslami. Tieto vnemy im výraznou mierou pomáhajú v rozhodovaní, v orientácii, v bežných situáciách v živote. Touto technikou dostanú deti do života obrovskú nevyčísliteľnú hodnotu…
 • Ako dlho potrebné trénovať videnie bez očí?
  Z našej skúsenosti vieme, optimálna a priemerná dĺžka tréningu na plnú aktiváciu tejto schopnosti je 5 dní. Presný popis cvičení na jednotlivé dni je súčasťou digitálneho kurzu, ktorý Vám ponúkame v balíčku Svetlúšik.
 • Čo ak sa nám nedarí postupovať presne podľa inštrukcií?
  Svetlo je základný predpoklad, bez svetla nevidíme nič, bez ohľadu na to, či na videnie používame oči alebo „alternatívny spôsob videnia“. Svetelné spektrum, ktoré vedia zachytiť oči, dokáže zachytiť aj orgán alternatívneho videnia. Čím jasnejšie je svetlo pri výuke, tým ľahšie sa aktivuje schopnosť videnia bez očí.
 • Prečo sa trénuje v maske?
  Maska má pri správnom založení zabraňovať vstupu svetla do očí dieťaťa. Vzhľadom na to, že náš mozog má vytvorené synapsie, ktoré zabezpečujú, že keď máme otvorené oči, tak budeme vidieť, musíme splniť tento základný predpoklad. Oči pod maskou musia byť pri tréningu otvorené. Maska však nesmie byť dotiahnutá prisilno. Znamená to, že dieťa má mať po založení masky úplne voľný nos, ale nesmie mať možnosť pozerať očami popod masku v štrbine, ktorá môže vzniknúť v miestach nosa. Keďže masky sú vyrábané v jednej veľkosti a sú určené predovšetkým pre dospelých ľudí a detská tvárička je každá iná, tak sa môže stať, že popod molitanový okraj masky preniká zboku, zhora alebo okolo nosa svetlo. Pokiaľ sa toto stane, tak to pre ďalší výcvik vôbec nevadí, naopak, je to žiadúce. O svetle si pamätáme zo základnej školy, že sa šíri priamočiaro, a preto nemôžeme vidieť napríklad za roh budovy. Takisto aj v prípade, že by dieťaťu prenikalo po voľnom založení masky odrazené svetlo do očí, s jeho pomocou aj tak nie je možné vidieť predmety položené na stole pred dieťaťom, čítať alebo vidieť priamo pre seba. Preto sa nesnažte hneď na začiatku upevniť masku na tvár dieťaťa tak silno, že to bude pre dieťa nepohodlné. Jedno z “tajomstiev” tréningu spočíva v tom, že mozog sa snaží najskôr vnímať normálne zmyslami, potom vníma paralelne zmyslami aj mimozmyslovo, a nakoniec sa prepne do režimu mimozmyslového prijímania vizuálnych informácií. Toto „prepnutie“ sa udeje najneskôr vo chvíli, keď dieťa uvidí farebné predmety položené na stole pred ním.
 • Má táto technika nejaké negatívne vedľajšie účinky?
  Počas našej praxe a tiež praxe ďalších lektorov sme nikdy nezaznamenali počas tréningu žiadne negatívne vedľajšie účinky. No môže sa stať, že neskúsený rodič vo svojej snahe urýchliť výsledky, alebo pri predvádzaní svojho “zázračného dieťaťa” pred rodinou a susedmi pozabudne na robenie prestávok v doporučených intervaloch. V takomto prípade by mohlo dieťa pocítiť ľahkú bolesť hlavy alebo očných svalov. Vtedy je potrebné prerušiť tréning a dopriať dieťaťu oddych najlepšie do nasledujúceho dňa. Je potrebné si uvedomiť, že cvičením vznikajú úplne nové nervové synapsie – spojenia – ide o náročnú činnosť mozgu.
 • Čo ak sa dieťaťu videnie bez očí nerozvinie?
  Tento jav sme zaznamenali v jedinom prípade zo všetkých 400 detí, ktoré sme učili na našich trénigoch. U dospelých ľudí je tento jav častejší, tu je zo skúseností nutná osobná prítomnosť lektora, ktorý dokáže identifikovať, či je videnie bez očí u daného človeka možné. Deťom sa však priezor na alternatívne videnie spravidla zjaví do 1 -2 minút. Niekedy dieťa nemusí vedieť identifikovať, čo z toho čo vidí, je vlastne priezor. Ako priezor vyzerá, je presne popísané v Základných inštrukciách, ktoré sú súčasťou balíčka Svetlúšik.
 • Čo robiť, keď sa môjmu dieťaťu počas výuky stratil priezor?
  Vytvorenie a zastabilizovanie priezoru je založené na tvorbe nových nervových synapsií. Preto je bežné, že v procese tréningu môže priezor meniť svoju veľkosť, pozíciu, dokonca sa môže stať, že niekedy ho nebude dieťa vidieť vôbec. Môže to byť spôsobené únavou, upchatými dutinami atď. Nie je to žiadny problém, vtedy treba jednoducho zložiť masku a pokračovať v práci oddýchnutý a zdravý, najlepšie na priamom slniečku. Možno budete musieť začať opäť cvičeniami z prvého dňa, ale ani to neprekáža procesu výuky.
 • Čo ak má dieťa pocit, že vidí cez molitan?
  Je to správny postreh. Očami je možné zahliadnuť maličké dieročky v molitane vo veľkosti špendlíkovej hlavičky. Cez tieto dieročky môže prenikať svetlo a tiež farebný odtieň fólie, ktorú ukazujeme dieťaťu pár cm pred maskou. Tento vnem je veľmi dôležitý, pretože alternatívne videnie sa rozvíja aj vďaka možnosti tohto úvodného zrakového vnemu. Každopádne, rozoznávanie predmetov na stole, čítanie knihy, alebo iné cvičenia s predmetmi vo veľkosti kelímkov a menšími, by už nebolo možné cez molitan uvidieť. Akonáhle dospeje vaše dieťa k týmto vnemom, je to už videnie bez očí.
 • Čo keď moje dieťa nosí dioptrické okuliare?
  Okuliare nie sú pri tréningu videnia žiadnym handicapom. Keďže pri videní bez očí sa nepoužíva vnem očami, zraková vada nehrá v procese výuky žiadnu rolu. Pri výuke sa okuliare nepoužívajú, maska sa zakladá až po zložení okuliarov. Máme skúsenosti, že deti po aktivovaní videnia bez očí čítajú texty v maske bez svojich dioptrických okuliarov, dokonca aj slabozraké deti s vážnym poškodením zraku vidia odrazu čítať. Keď sa režim videnia „prepne“ na zrakový vnem, opäť sú potrebné okuliare. Alternatívnym videním nie je možné plnohodnotne nahradiť zrak, pretože pri tomto spôsobe sa dieťa po 15 – 30 minútach unaví. Videnie bez očí slúži prvotne na rozvoj intuície, samozrejme však pre zrakovo-postihnutých môže slúžiť aj ako čiastočná náhrada poškodeného zraku.
 • Ako dlho táto schopnosť u detí pretrváva?
  Po aktivovaní videnia bez očí je potrebné s touto novou schopnosťou pracovať. Inak sa podobne ako všetky naše schopnosti, ktoré nerozvíjame a nevenujeme sa im, samovoľne vytratí. Odporúčame priebežne trénovať aspoň 5 – 10 minút 1 – 2 krát týždenne. Ide o to, že čím častejšie pozerá vaše dieťa bez očí, tým častejšie je jeho mozog v hladine alfa, čo je pozitívny stav pre príjem mimozmyslových informácií. Čím častejšie sa venujeme akejkoľvek činnosti, tým lepší sa v nej stávame.
 • PRE OBJEDNANIE napíšte mail na skola.intuicie@gmail.com. Pošleme Vám dáta k platbe. Do správy uveďte svoju poštovú adresu.