SILA V NÁS

AKO NEUROCHIRURG ODHALIL ZÁHADY MOZGU A TAJOMSTVÁ SRDCA…
Kniha, ktorú som si prečítala už dávnejšie. A teraz som tento príbeh zažila aj reálne. V tejto chvíli už nie je dôležitý ten skutočný príbeh, ale to, čo je jeho odkazom.
Dobre vieme, ako to je – telo odmietne službu, ak ho dlhodobo prehliadame – ak ho berieme ako niečo samozrejmé…
No koľkí z nás ho naozaj počúvajú? Hlava zavelí a my konáme. A srdce? To veľakrát ignorujeme !
Učíme deti, že klamať sa nemá, že sa máme správať slušne, že nemáme ubližovať… alebo teda, buďme pozitívni, že máme hovoriť pravdu.
A keď ju dieťa povie, dostane odpoveď: „nebuď drzý, nesťažuj sa, nevymýšľaj!“ A čo keď sa telo, srdce, mozog búri? Ako to odhaliť?
Čo je pravda?  Kde je pravda? Kto má pravdu?
„Niekedy musíme prestať premýšľať o tom, čo by sme mali povedať a iba zo seba dostať, čo nám leží na srdci,“ povedala v menovanej knihe jedna múdra žena.
Uvoľniť to – len to proste pustiť.  To sa ľahko povie, no… sťažovať sa nemá, ohovárať tiež nie. Máme pozitívne myslieť a dieťa je zmätené: „Ja cítim bolesť, ja cítim smútok… je to zlé???“
Nie –  je to pocit! A pocity sú pestré. Čo je pre niekoho neznesiteľná bolesť, je pre iného len niečo nepríjemné. Čo je pre niekoho smutné, je pre iného normálne.
Dovoľme si byť. Dovoľme pocitu byť!
Je tu – prišiel pre niečo. Odovzdať nám posolstvo. My nie sme stroje – my sme bytosti a máme krásne pestré vlastnosti, emócie, schopnosti. A predovšetkým seba!
Seba? To treba? Robím si trošku srandu, ale deti a dospelí veľakrát hľadajú, hľadajú a hľadajú útechu, pochopenie, riešenia nie u seba, ale vonku! Bažia po rôznych komplikovaných teóriách, obdive za ich výkon. A pritom nechápu jednoduchú vetu: „Začni sa mať rád!“
Mozog a srdce => Myslieť a cítiť 
Vieme to zosúladiť? Vytvoriť súlad myšlienok a pocitov? Keď sa nám to podarí, začnú sa diať zázraky. Mozog koná podľa nastavených programov. Srdce podľa vnútornej múdrosti.
Poznáte písmená srdca? 
SDVOVPISLL 
Súcit, Dôstojnosť, Vyrovnanosť, Odpustenie, Vďačnosť, Pokora, Integrita, Spravodlivosť, Láskavosť, LÁSKA
Tieto sú zo spomínanej knihy od Dr. Jamesa R. Doty.
Ja si myslím, že každý si môže vymyslieť svoju kombináciu. Dôležité je, aby ste sa každý deň cez ne spájali so svojím srdcom. Láska lieči, láska spája.
A to je dôležité si uvedomiť – že všetci sme prepojení. Cítim súcit, súcitím, cítim lásku, ľúbim… Sila aj krehkosť je v nás.
A tu je to – SILA a krehkosť – čo je ešte vnútorná sila, múdrosť a čo už je iba Duracellko? Vymeníš baterky a ideš!
Zažila som lekára, ktorý  počúval srdcom a srdcom naordinoval aj liečbu.
POKOJ!
Pokoj však neznamená – ničnerobenie. Pokoj je vnútorné nastavenie!
A to je to, čo učíme aj deti v našej ŠKOLE INTUÍCIEbyť okom hurikánu.
V strede hurikánu je tzv. „oko hurikánu“ – MIESTO POKOJA.
Preto meditujeme, učíme sa uvoľniť telo, načúvať jeho signály, preto sa učíme o aure, techniky dýchania a zvládania emócií…
Nie preto, aby sme sa od iných odlíšili, ale práve preto, aby sme sa k sebe priblížili a na okolitý svet naladili.
A ako som sa sama už viackrát presvedčila – telo je veľmi múdre. Pokiaľ s ním komunikujeme, je naším sprievodcom, pokiaľ ho ignorujeme, štrajkuje. Prosto a jednoducho zakaždým s nami komunikuje a učí nás ísť správnym smerom.
Blog napísala Anna Bučič, lektorka Školy intuície
Rozvoj mozgu
Ľubka Madudová
Som zakladateľkou celoslovenskej „Školy intuície pre deti a teenagerov“. Naučím Vaše dieťa, ako využiť svoj plný potenciál a objaviť výnimočné schopnosti. Viac o mne sa dozviete tu>>
Komentáre

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.

 • Ochrana osobných údajov
  Vaše osobné údaje (meno a e-mailová adresa) sú u nás v bezpečí a budeme (Iniciala s.r.o.) ich na základe vášho súhlasu spracovávať podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislatívy. Stisnutím tlačítka vyjadrujete svoj súhlas s týmto spracovaním potrebným pre zaslanie produktov našej spoločnosti a tiež ďalších zaujímavostí, ktoré sa týkajú sebarozvoja a vedomej práce s deťmi. Svoj súhlas môžete kedykoľvek odvolať kliknutím na tlačítko ODHLÁSIŤ v každom zaslanom e-maili.
 • Ebook PRÁZDNINY INTUITÍVNE

  Získajte 13 PRÁZDNINOVÝCH HIER na rozvoj pravej hemisféry a intuície pre deti a rodičov

 • Ebook ŽIVOT NA 8%

  Praktická príručka pre rodičov, ako napomôcť svojmu dieťaťu využiť jeho plný potenciál

 • MEDITÁCIA NA ROZVOJ INTUÍCIE

  Účinný nástroj na dosiahnutie stíšenia a vnútorného nadhľadu. Touto meditáciou dosiahnete významné výsledky v zlepšení intuície.

 • ŤAHÁK PRÁZDNINOVÝCH HIER S INTUÍCIOU

  Vyvarujte svoje decká od letného "gemblenia" a inšpirujte sa hrami na rozvoj intuície

 • NOVÝ NADAČNÝ FOND ŠKOLY INTUÍCIE
  Fond bol založený pri Komunitnej nadácii Liptov za účelom podpory aktivít v rámci programu Škola intuície DETI a TEEN. Podporiť ho môže ktokoľvek akýmkoľvek jednorázovým darom na číslo účtu: SK31 7500 0000 0004 0701 8763 s použitím VS: 412 011 alebo pravidelným darom formou mesačného trvalého príkazu na rovnaké číslo účtu s rovnakým VS, no do poznámky uviesť podpora NF Škola intuície. 5 eur mesačne kedykoľvek minieme len tak v kaviarni, ale 5 EURami mesačne viete podporiť Školu intuície. Našou víziou je v spolupráci so špeciálnou školou pre zrakovo-postihnuté deti v Levoči podporiť handicapované deti aj výukou metód na rozvoj intuitívneho videnia a vnímania. Ak nás podporíte čo i len minimálnou čiastkou, dostaneme možnosť v tomto projekte aktívne pokračovať a napomôcť kvalite života týchto detí. ĎAKUJEME!!!
 • Najnovšie články
 • KONTAKT

  Iniciala s.r.o
  Dr.Lajčiaka 99
  032 42 Pribylina
  IČO: 44549580
  Mgr. Ľubica Madudová
  skola.intuicie@gmail.com
  +421 915 850 251