O CHLAPCOVI, KTORÝ VIDEL PRAVDU

PRAVDA.

Kto obsiahol tento fenomén? Čo vlastne pravda je? Existuje objektívna pravda?

To, čo vnímame ako pravdu, sú len útržky reality podmienené naším vnímaním, našimi filtrami či blokmi…

Existuje množstvo malých subjektívnych právd a pre každého je jeho život a skúsenosti jeho pravdou. Stotožniť sa s nimi však znamená odstrihnúť sa od naozajstnej, večnej a nemennej pravdy.

Ako sa však dopátrať k tejto univerzálnej pravde?

Je to cesta, na ktorej sme všetci… Všetci sme dostali príležitosť žiť na tejto Zemi, a teda približovať sa k univerzálnej pravde, večnej podstate vesmíru. Cez kolobeh zrodení a odchodov, cez prežitky a uvedomenia v obrovskom počte rolí, stotožnení, imidžov…

Mňa veľmi zaujala kniha CHLAPEC, KTORÝ VIDEL PRAVDU. O to viac, že s deťmi pracujem. Sú to zápisky denníčka malého chlapca, ktorý má schopnosť vidieť to, čo iní nevidia. Záznam postupného približovania sa k pravde od útleho veku až po dospelosť, bolo pre mňa fascinujúcim čítaním a získala som vďaka nemu množstvo uvedomení.

Keďže ide o autentický „prepis“  denníka z detstva a listov z dospelosti, nenájdeme v knihe žiadne špekulácie, ale získame príležitosť byť „na mieste“ priamo s ním, ako postupne jednotlivé vhľady dostáva a ako sa mu odkrýva pravá skutočnosť. Detskou rečou opisuje, ako sa mu tá pravda ukazuje, mnohokrát jej síce vo svojom detskom chápaní nerozumie, ale  popíše ju tak, ako mu prišla.

A my sa od neho všetci učíme – vďaka týmto vysvetleniam malého chlapca nám dochádzajú mnohé veci o vlastných životoch.

Viete, že takýchto detí, ktoré vidia pravdu, sa v súčasnom svete rodí desiatky? Do určitého veku, kým sa ešte neporovnávajú s ostatnými, o týchto veciach medzi nebom a zemou otvorene rozprávajú. O žiarivých farbách okolo ľudí, o svojich výletoch do iných fantastických svetov, kde „robia dôležitú prácu v astrálnych úrovniach“, o pravdách a lžiach svojich rodičov, o prírodných bytostiach, o ľuďoch, ktorí už odišli z tohto sveta, ale ich jemnohmotné telá tu ostali…

Stretávam sa s nimi pravidelne v našej školičke. Tieto deti proste zažívajú presahy jemnohmotnej a hmotnej reality, ktoré mávame všetci, ale v hmotnej úrovni si na ne nepamätáme. A oni si ich pamätajú tak, ako ty si pamätáš, že si mal ráno kávu a k nej keksík. Tieto deti vedia, čo sa o chvíľku udeje v ich triede, vnímajú, kto klame, berú svojich rodičov na astrálne prechádzky.

A ich rodičia postupne začínajú meniť svoj materialistický pohľad na svet. Tieto deti sa rodia, aby nás učili. Ale ak sa rodičia stavajú do role, že „ja som ten starší a múdrejší a svet je taký, ako ho vidím ja“, tak postupne sa tieto schopnosti v deťoch oslabujú, až zaniknú. Častokrát k tomu prispeje aj konfrontácia zo strany spolužiakov, ktorí týmto deťom povedia, že im „asi šibe“. Veľké šťastie je, keď sú tieto deti v ochrane rodičov, ktorí sú otvorení nekonečným možnostiam stvorenia, nespochybňujú rozprávanie a fantazírovanie svojich detí a pozorne ich počúvajú.

Ak ich budeme počúvať aj my, zistíme, že naše viery a presvedčenia ohraničujú naše možnosti a sami seba tým uzamykáme do malého uzavretého sveta v klietke, z ktorej sa potom nevieme vyslobodiť… až do chvíle, kým si to sami neuvedomíme a neotvoríme sa. Stačí pripustiť, že to, čo vnímajú moje zmysly a to, čo spracováva moja myseľ, nemusí byť to jediné existujúce na tomto svete.

A určite by sme nemali uzatvárať svoje deti. Je potrebné umožniť im prejaviť ich prirodzenosť a to, čo vnímajú… A spojiť ich s ďalšími deťmi, ktoré dokážu vidieť väčšiu časť pravdy, ako vidí väčšina z nás. V našej školičke intuície sa o takýchto veciach otvorene rozprávame, deti ich nevnímajú ako „divné“, ale úplne prirodzené. A to je dôležité.

Ak aj Vy máte deti, ktoré veľa „fantazírujú“, rozprávajú Vám o tom, čo robili, keď „boli veľkí“, vnímajú auru ľudí či komunikujú s „neviditeľnými kamarátmi“, a neviete, ako s tým narábať, môžete nás kontaktovať …

Milí dospeláci :). Otvorme sa a umožnime všetkým názorom, malým aj veľkým pravdám existovať, pretože všetky  smerujú do nekonečného potenciálu možností a jedinej univerzálnej pravdy.

„Vo vesmíre vládne len jediná sila. Táto sila nie je neutrálna – je to Duch, Sila života, Láska. Je to Zákon. Je to Boh. My sami a všetko, čo prežívame a vidíme okolo seba, je prejavom Jedinej sily.“  Edgar Cayce

 

 

Ľubka Madudová
Som zakladateľkou celoslovenskej „Školy intuície pre deti a teenagerov“. Naučím Vaše dieťa, ako využiť svoj plný potenciál a objaviť výnimočné schopnosti. Viac o mne sa dozviete tu>>
Komentáre

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.

 • Ochrana osobných údajov
  Vaše osobné údaje (meno a e-mailová adresa) sú u nás v bezpečí a budeme (Iniciala s.r.o.) ich na základe vášho súhlasu spracovávať podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislatívy. Stisnutím tlačítka vyjadrujete svoj súhlas s týmto spracovaním potrebným pre zaslanie produktov našej spoločnosti a tiež ďalších zaujímavostí, ktoré sa týkajú sebarozvoja a vedomej práce s deťmi. Svoj súhlas môžete kedykoľvek odvolať kliknutím na tlačítko ODHLÁSIŤ v každom zaslanom e-maili.
 • Ebook PRÁZDNINY INTUITÍVNE

  Získajte 13 PRÁZDNINOVÝCH HIER na rozvoj pravej hemisféry a intuície pre deti a rodičov

 • Ebook ŽIVOT NA 8%

  Praktická príručka pre rodičov, ako napomôcť svojmu dieťaťu využiť jeho plný potenciál

 • MEDITÁCIA NA ROZVOJ INTUÍCIE

  Účinný nástroj na dosiahnutie stíšenia a vnútorného nadhľadu. Touto meditáciou dosiahnete významné výsledky v zlepšení intuície.

 • ŤAHÁK PRÁZDNINOVÝCH HIER S INTUÍCIOU

  Vyvarujte svoje decká od letného "gemblenia" a inšpirujte sa hrami na rozvoj intuície

 • NOVÝ NADAČNÝ FOND ŠKOLY INTUÍCIE
  Fond bol založený pri Komunitnej nadácii Liptov za účelom podpory aktivít v rámci programu Škola intuície DETI a TEEN. Podporiť ho môže ktokoľvek akýmkoľvek jednorázovým darom na číslo účtu: SK31 7500 0000 0004 0701 8763 s použitím VS: 412 011 alebo pravidelným darom formou mesačného trvalého príkazu na rovnaké číslo účtu s rovnakým VS, no do poznámky uviesť podpora NF Škola intuície. 5 eur mesačne kedykoľvek minieme len tak v kaviarni, ale 5 EURami mesačne viete podporiť Školu intuície. Našou víziou je v spolupráci so špeciálnou školou pre zrakovo-postihnuté deti v Levoči podporiť handicapované deti aj výukou metód na rozvoj intuitívneho videnia a vnímania. Ak nás podporíte čo i len minimálnou čiastkou, dostaneme možnosť v tomto projekte aktívne pokračovať a napomôcť kvalite života týchto detí. ĎAKUJEME!!!
 • Najnovšie články
 • KONTAKT

  Iniciala s.r.o
  Dr.Lajčiaka 99
  032 42 Pribylina
  IČO: 44549580
  Mgr. Ľubica Madudová
  skola.intuicie@gmail.com
  +421 915 850 251