6 DAROV OD KORONY? To myslíte vážne?

co nam korona vezme a co daruje

Plné noviny, televízne kanály, plné hlavy…

Prázdne školy, ulice, obchody…

Chvíle, ktoré sa asi navždy zapíšu do pamätí súčasníkov. Chvíle, ktoré majú oveľa väčšiu hodnotu, ako si myslíme.

Nepríjemné to naozaj je. Dôsledky na našich životoch  v 3D budú obrovské. Ešte si ich asi ani nedokážeme uvedomiť…  Na oficiálne či zákulisné príčiny a spúšťače sa pýtať nejdem a nejdem tu ani konšpirovať, kto je za tým, ktoré globálne sily to všetko spustili a prečo. Čo je zámerom „mocnejších“. 

Zamyslime sa však nad skutočnými príčinami. Tie sú zaručene inde ako vo viditeľnom svete, tie sú ďaleko za hmotou. Tieto príčiny vznikli dávno pred situáciou, ktorá sa teraz prejavuje vo svete. Vznikli na informačnej, energetickej a predovšetkým spirituálnej úrovni.

Človek je nesmierne krásna a silná duchovná bytosť, avšak zabudol na to. Pozrite sa, ako konáme… čo si o sebe namýšľame, ako sa správame k prírode, k blízkym, k Zemi…

Tí, ktorých si tento článok pritiahol, si toto všetko uvedomujú, preto tu nejdem písať „maturitnú úvahu“ nad stavom sveta a ľudských hodnôt, aké je to všetko smutné a čo sme my, ľudia, spôsobili… A či sa z toho vlastne ešte vôbec vymotáme.

Chcem sa len krátko zamyslieť, čo všetko nám táto situácia, kde korona je len začiatkom, prinesie. A čo nám zoberie.  

Začnem zhurta – Zoberie nám toho veľa!!! Budú to veci, materiálne predmety, hmotné statky, autá, dovolenky… Zoberie nám to, na čom si zakladáme a myslíme si, že práve o tomto má byť krásny a šťastný život. 

Zoberie nám všetko, čo nás brzdí v rozvoji. Všetko, čo je nepravé a odvádza nás od podstaty… 

Sme pripravení odpútať sa od nepravých vecí? Alebo ich ešte stále chceme ako také rozmaznané teenagerky?

Čím sme sprostejší a zakuklenejší, tým to bude pre nás ťažšie prijať… niektorí sa možno zbláznia, lebo hodnoty v materiálnom svete, na ktorých si celý život zakladali, sa zrazu zrútia ako domček z karát. 

V tomto bode sa rozdelí pravda od ilúzie. 

Rozhodovacím momentom je stupeň nášho uvedomenia. Čo všetko už chápeme a máme spracované. Jedno je isté, každý človek dostane príležitosť posunúť sa od nepravého ku skutočnému. Čo je teda to „skutočné“?

NAŠOU SKUTOČNOU A JEDINOU PRAVDOU JE NEHMOTNÁ PODSTATA. Naša duša, iskrička Boha v nás. Kto to už rozpoznal, má v tejto chvíli ľahšiu situáciu, pretože už nemusí rozbíjať tú tvrdú škrupinu nevedomosti a stotožnenia s hmotným telom. 

ČO NÁM TEDA SÚČASNÉ DIANIE PRINESIE? 
PRÍLEŽITOSŤ!!!

Možnosť nahliadnuť „za kulisy“, rozpoznať, kto je v roli herca a kto je TVORCOM HRY.

Človek dostane šancu opäť sa vrátiť k svojej podstate. Nájsť skutočné hodnoty v živote. Posunúť sa v uvedomeniach.

Aj aktuálna situácia s karanténou nás k tomu priamo navádza. Prijmime ju s vďačnosťou. 

co nam korona vezme a co daruje

6 DAROV OD KORONY:

ZODPOVEDNOSŤ. Motívom tých rozmaznanejších sa stane strach o život. Aj to je dobrý motív, ak nám pomôže zmeniť sa! Stotožnenosť s hmotným telom je u ľudí inštinktívnou záležitosťou, poďakujme za ňu v tejto chvíli :). Ide len o to, či ten strach dokážeme pochopiť a postupne prijať zodpovednosť za svoje konanie pri každom ďalšom rozhodnutí. Všetci chceme byť slobodní, ale prijať naozajstnú zodpovednosť je už pre mnohých nepredstaviteľné.

POCHOPENIE, že sme súčasťou celku. Človek bol stvorený ako spoločenský tvor. Tento stav bezpochyby aj napĺňa, stále sa s niekým stretáva, hľadá podnety v spoločnosti iných ľudí. Ale keď príde na lámanie chleba a potrebu niečo spoločnosti aj obetovať, urobiť niečo nezištné pre celok, vtedy sa mu táto premisa už nepáči. Prispôsobiť sa vyšším záujmom? Zabudni. JA a len JA, moje záujmy! Hájime si ich zubami nechtami.  Situácia s koronou nás prinútila brať ohľad na potreby celku. Je to krásna lekcia a ďakujme za ňu. Učíme sa nebyť „rakovinovými bunkami“ spoločnosti a našej vzácnej Zeme.

STÍŠENIE. Sme doma. Boli nám „vyblokované“ mnohé vonkajšie podnety, na ktorých si mnohí zakladali –  cestovanie, skupinové stretnutia, párty a zábavné podujatia, koncerty… proste všetko, čím sme „plátali diery“ vlastnej prázdnoty. Vieme obrátiť pozornosť dovnútra a stíšiť sa? Vieme či nevieme, dianiu okolo nás je to jedno. Kto nevie, bude to mať náročné… Ale môže sa to naučiť. Kto vie, má príležitosť spoznať sa ešte viac. Pre inšpiráciu k stíšeniu máme pre Vás meditáciu na rozvoj intuície na stiahnutie.

SPOLUPATRIČNOSŤ. Zomkneme sa. Zistíme, že v hmotnom svete nie sme všemocní. Že potrebujeme milovať a byť milovaní. Vedieť sa navzájom podporiť, pomojkať, odpustiť si, spoľahnúť sa na seba. Vedieť, že niekam patríme, že máme svoj domov.

ODOVZDANIE. Nevyspytateľnosť diania a takmer nemožnosť plánovať či predpokladať ďalší vývoj nás učí schopnosti odovzdať sa. Mnohí sa svorne modlia „Buď vôľa Tvoja“, ale dokážeme to naozaj? Sú viaceré prípady, kedy človek až pri veľmi ťažkej „smrteľnej chorobe“ dokázal naozaj všetko pustiť. Vzdal sa snahy mať to pod kontrolou, tak ako to on chce!!! A vtedy sa zrazu vyliečil, lebo „zrealizoval“, že koná Boh.

SPOJENIE S BOHOM. Boh je tu s nami vždy. Láskavo sa prizerá na náš ľudský vývin ako na svoje dieťa, ktoré sa učí sa svojich chybách. Posiela nám objatia v podobe krásnych zážitkov a „sms-ky“ v podobe lekcií, v ktorých si môžeme spomenúť, že je tu. „Haló… aha, kukni, tu som!“  🙂 Nič? Žiadna odpoveď? Tak sa nám pripomenie ráznejšie – choroba, zemetrasenie, kríza… 

Všimneme si, že je tu? Že je v nás? Začneme naozaj konať ako „božia bytosť“ so všetkými jej vlastnými atribútmi?

S LÁSKOU, VĎAČNOSŤOU, POKOROU, MÚDROSŤOU A ZODPOVEDNOSŤOU?

TERAZ MÁME PRÍLEŽITOSŤ…

Ľubka Madudová

Ľubka Madudová
Som zakladateľkou celoslovenskej „Školy intuície pre deti a teenagerov“. Naučím Vaše dieťa, ako využiť svoj plný potenciál a objaviť výnimočné schopnosti. Viac o mne sa dozviete tu>>
Komentáre

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.

 • Ochrana osobných údajov
  Vaše osobné údaje (meno a e-mailová adresa) sú u nás v bezpečí a budeme (Iniciala s.r.o.) ich na základe vášho súhlasu spracovávať podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislatívy. Stisnutím tlačítka vyjadrujete svoj súhlas s týmto spracovaním potrebným pre zaslanie produktov našej spoločnosti a tiež ďalších zaujímavostí, ktoré sa týkajú sebarozvoja a vedomej práce s deťmi. Svoj súhlas môžete kedykoľvek odvolať kliknutím na tlačítko ODHLÁSIŤ v každom zaslanom e-maili.
 • Ebook PRÁZDNINY INTUITÍVNE

  Získajte 13 PRÁZDNINOVÝCH HIER na rozvoj pravej hemisféry a intuície pre deti a rodičov

 • Ebook ŽIVOT NA 8%

  Praktická príručka pre rodičov, ako napomôcť svojmu dieťaťu využiť jeho plný potenciál

 • MEDITÁCIA NA ROZVOJ INTUÍCIE

  Účinný nástroj na dosiahnutie stíšenia a vnútorného nadhľadu. Touto meditáciou dosiahnete významné výsledky v zlepšení intuície.

 • ŤAHÁK PRÁZDNINOVÝCH HIER S INTUÍCIOU

  Vyvarujte svoje decká od letného "gemblenia" a inšpirujte sa hrami na rozvoj intuície

 • NOVÝ NADAČNÝ FOND ŠKOLY INTUÍCIE
  Fond bol založený pri Komunitnej nadácii Liptov za účelom podpory aktivít v rámci programu Škola intuície DETI a TEEN. Podporiť ho môže ktokoľvek akýmkoľvek jednorázovým darom na číslo účtu: SK31 7500 0000 0004 0701 8763 s použitím VS: 412 011 alebo pravidelným darom formou mesačného trvalého príkazu na rovnaké číslo účtu s rovnakým VS, no do poznámky uviesť podpora NF Škola intuície. 5 eur mesačne kedykoľvek minieme len tak v kaviarni, ale 5 EURami mesačne viete podporiť Školu intuície. Našou víziou je v spolupráci so špeciálnou školou pre zrakovo-postihnuté deti v Levoči podporiť handicapované deti aj výukou metód na rozvoj intuitívneho videnia a vnímania. Ak nás podporíte čo i len minimálnou čiastkou, dostaneme možnosť v tomto projekte aktívne pokračovať a napomôcť kvalite života týchto detí. ĎAKUJEME!!!
 • Najnovšie články
 • KONTAKT

  Iniciala s.r.o
  Dr.Lajčiaka 99
  032 42 Pribylina
  IČO: 44549580
  Mgr. Ľubica Madudová
  skola.intuicie@gmail.com
  +421 915 850 251