CHRÁŇ SI TO AKO „OKO V HLAVE“

Tieto slová mi často vravievala moja babička. Poukazovala tým na hodnotu  a vysokú cenu toho, čo som si mala chrániť.  Nešlo len o veci materiálne, ale v prvom rade o tie, ktoré si máme vážiť NAOZAJ.

To „oko v hlave“ nie je však len symbol pre veci, ktoré  majú hodnotu. ONO NAOZAJ EXISTUJE. 

Už v starých písmach Egypta sa nájdu vyobrazenia tzv. Horovho oka, ktoré nápadne pripomína jednu žľazu s vnútorným vylučovaním ukrývajúcu sa v našej hlave. Táto žľaza sa odborne nazýva epifýza a nielen navonok pripomína „Horove oko“. Ona má aj štruktúru oka – zrakového orgánu.  Žeby práve toto bolo ono povestné „oko v hlave“, ktoré si máme chrániť? A prečo si ho vlastne máme chrániť?

Medicína označuje epifýzu častokrát ako „zakrpatenú žľazu“ a o jej funkciách vie len niečo. Prečo nám epifýza zakrpatela? Keď nepoužívame naše svaly, tak veľmi rýchlo atrofujú, zakrpatievajú, strácajú sa… Ako je to teda s tou našou epifýzou? Na čo sme ju mali využívať, na čo bola pôvodne pre ľudskú bytosť „vymyslená“?

Vedeli ste, že jasnovidní ľudia majú epifýzu oveľa väčšiu ako bežný človek? Nebude náhodou práve tu skryté to tajomstvo? Nie je načase začať sa starať o naše „oko v hlave“, ktoré dokáže vidieť aj „neviditeľné?“

Veľa otázok… Ale už aj veľa odpovedí.

Mozgové centrá, ktoré majú na starosti našu intuíciu, telepatiu, originalitu či jasnozrivosť, ležia na stredovej čiare mozgu. Neurobiologický základ pre umiestnenie intuície na vrch hlavy spočíva v tom, že v týchto miestach leží čosi, čomu sa hovorí “lebečný šev”, zrastenie lebečných kostí, ku ktorému dochádza až neskôr po pôrode. V podstate sa rodíme s lebečnými kosťami nezrastenými a na hlave máme “mäkké miesto – fontanelu”, cez ktorú sme už od narodenia prepojení s Vesmírom. Nie je preto náhoda, že žľazy s vnútorným vylučovaním /epifýza, hypofýza/ sú práve na stredovej čiare mozgu.

V tradícii Východu aj Západu sa epifýza oddávna spájala s dušou a predstavivosťou. Grécky anatóm Herofilus, ktorý žil v 4. storočí pred Kristom, tvrdil, že epifýza kontroluje prietok myšlienok. Učenci novoveku predpokladali, že je sídlom obrazotvornosti a vďaka nej má naša duša a myseľ vplyv na fyzické telo.

Epifýza je citlivá na svetlo a denný čas, čo súvisí s hormónom melatonínom. Epifýza ho produkuje len v noci, v tme. Je známe, že u ľudí, ktorí sa nachádzajú v stave tranzu, epifýza vytvára väčšie množstvo melatonínu.

Ak budeme správnymi technikami našu epifýzu rozvíjať, začne opäť fungovať tak, ako bola stvorená. A my budeme mať možnosť využívať naše prirodzené schopnosti ako intuíciu, vizualizáciu, telepatiu, originalitu…. Tieto nám umožnia žiť kvalitnejší, slobodný život.

Ľubica Pelachová
Som zakladateľkou celoslovenskej „Školy intuície pre deti a teenagerov“. Naučím Vaše dieťa, ako využiť svoj plný potenciál a objaviť výnimočné schopnosti. Viac o mne sa dozviete tu>>
Komentáre

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.

 • Ochrana osobných údajov
  Vaše osobné údaje (meno a e-mailová adresa) sú u nás v bezpečí a budeme (Iniciala s.r.o.) ich na základe vášho súhlasu spracovávať podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislatívy. Stisnutím tlačítka vyjadrujete svoj súhlas s týmto spracovaním potrebným pre zaslanie produktov našej spoločnosti a tiež ďalších zaujímavostí, ktoré sa týkajú sebarozvoja a vedomej práce s deťmi. Svoj súhlas môžete kedykoľvek odvolať kliknutím na tlačítko ODHLÁSIŤ v každom zaslanom e-maili.
 • Ebook ZDARMA

  Ebook ŽIVOT NA 8% - Praktická príručka pre rodičov, ako napomôcť svojmu dieťaťu využiť jeho plný potenciál

 • MEDITÁCIA NA ROZVOJ INTUÍCIE

  Účinný nástroj na dosiahnutie stíšenia a vnútorného nadhľadu. Touto meditáciou dosiahnete významné výsledky v zlepšení intuície.

 • ŤAHÁK PRÁZDNINOVÝCH HIER S INTUÍCIOU

  Vyvarujte svoje decká od letného "gemblenia" a inšpirujte sa hrami na rozvoj intuície

 • NOVÝ NADAČNÝ FOND ŠKOLY INTUÍCIE
  Fond bol založený pri Komunitnej nadácii Liptov za účelom podpory aktivít v rámci programu Škola intuície DETI a TEEN. Podporiť ho môže ktokoľvek akýmkoľvek jednorázovým darom na číslo účtu: SK31 7500 0000 0004 0701 8763 s použitím VS: 412 011 alebo pravidelným darom formou mesačného trvalého príkazu na rovnaké číslo účtu s rovnakým VS, no do poznámky uviesť podpora NF Škola intuície. 5 eur mesačne kedykoľvek minieme len tak v kaviarni, ale 5 EURami mesačne viete podporiť Školu intuície. Našou víziou je v spolupráci so špeciálnou školou pre zrakovo-postihnuté deti v Levoči podporiť handicapované deti aj výukou metód na rozvoj intuitívneho videnia a vnímania. Ak nás podporíte čo i len minimálnou čiastkou, dostaneme možnosť v tomto projekte aktívne pokračovať a napomôcť kvalite života týchto detí. ĎAKUJEME!!!
 • Najnovšie články
 • KONTAKT

  Iniciala s.r.o
  Dr.Lajčiaka 99
  032 42 Pribylina
  IČO: 44549580

  Mgr. Ľubica Pelachová

  pelachova@3balance.sk

  +421 915 850 251